Психолог Центру позашкільної освіти провела заняття з педагогами в рамках проекту ЗАВЖДИ ПОРУЧ на тему: "Використання методів арт-терапії для подолання стресових ситуацій".
Найбільш давньою та природною формою корекції емоційного стану є АРТ-ТЕРАПІЯ. Творчість людини, реалізована у процесі арт-терапії, дає можливість висловити та відтворити внутрішні почуття, переживання, сумніви, конфлікти та сподівання у символічній формі, переживши ще раз важливі події, адже спонтанна образотворча діяльність здатна виражати неусвідомлений зміст психічного життя.
В арт-терапевтичній роботі може брати участь практично кожна людина, незалежно від свого віку. Це не вимагає наявності у неї здібностей до творчості. Арт-терапія допомагає встановлювати відносини між людьми. В арт-терапії є різні напрямки роботи, які можуть допомогти людині у важких моментах її життя, в тому числі і при стресових станах.
Мистецтво - невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом великої популярності набуває метод лікування за допомогою художньої творчості, або арт-терапія.
Арт-терапія — це вид психологічної корекції та психотерапії, заснований на мистецтві та творчості. Арт-терапія допоможе зняти психічну напругу і стрес, подолати тривожність і страхи, агресію та імпульсивність, а також гармонізувати внутрішній стан людини в різних вікових періодах.
Дослідники виявили, що пишучи, малюючи чи ліплячи із пластиліну, людина повністю розслабляється, частота її пульсу суттєво знижується і це дозволяє їй, бодай на короткий час опинитися у стані гармонії. Гармонії з собою.
За допомогою пластилінової терапії можна зняти емоційну напругу, прибрати негативну емоцію або безпричинний страх, що докучає.
Також педагоги навчилися заспокійливій техніці заземлення, досліджуючи 5 органів відчуттів.
15:57 05.01.2024